Estetik Cerrahi Nedir ?

 

Burun Estetiği
( Rinoplasti)

Meme Estetiği
Meme Küçültme
Meme Büyütme
Meme Dikleştirme

Karın Estetiği ve Beden Şekillendirme                       Karın Germe
Fazla Yağların Alınması
 

Yüz Estetiği
Yüz Germe
Lazerle Yüz Gençleştirme

Göz Çevresi Estetiği        
Göz kapağı Estetiği
 

Kulak Estetiği                     Kepçe Kulak

Saç Ekimi

Cinsel Organ Estetikleri

 

Anasayfaya Dön

Estetik cerrahi, plastik cerrahinin , beden ya da beden parçalarındaki normal ölçülerden sapmaları düzelten ve bu yolla bedenin daha güzel görünmesine yardımcı olan bir alt dalıdır. Kısa ve genel deyişle estetik cerrahi şekil düzeltme cerrahisidir. Beden uyumu amaçlar.

Estetik girişimler genellikle hastaların kendi istekleri üzerine yapılır. Sıklıkla girişim düşünülen organda, şekil bozukluğu   dışında ek sorun yoktur. Zaten girişim için ille de tıbbi bir bozukluk aranmaz. Ancak şekil bozukluğu ile işlev bozukluğu aynı anda var olabilir. Böyle durumlarda hem güzellik hem de işlev amaçlanır. (örn: Burun,göz kapağı estetiği). Güzelliğe ve daha iyiye ulaşmak için ameliyat dışı yöntemler de (örn: botoks, dolgu maddeleri, mezoterapi, lazer vb ) sıklıkla kullanılmaktadır.

Estetik girişimler mutlaka uzman bir plastik rekonstrüktif ve estetik cerrah tarafından yapılmalıdır. Uzman olmayan kişilerce yapılan girişimler onarılması son derece güç ya da olanaksız bozukluklara, işlev kayıplarına yol açabilir.

Yandaki listeden sık yapılan bazı estetik amaçlı ameliyatlar hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bilgiler Türk Plastik Rekontrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği'nden alınmıştır.